ABD'li Senatör Graham: Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi oldukça önemli

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası, "Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli" dedi.

ABD'li Senatör Graham: Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi oldukça önemli
,
,

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Birleşmiş Millet (BM) 74. Genel Kurulu kapsamında New York'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası görüşmeyi değerlendiren Graham, Erdoğan ile Suriye'deki gelişmeleri ve F-35 programını ele aldıklarını ifade etti.

"TÜRKİYE 4 MİLYON İNSANIN KATLEDİLMESİNİ ENGELLİYOR"

Görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayan Lindsey Graham, "Türkiye'nin, Suriye'nin bir arada tutulması noktasında, Suriye'nin kuzeydoğusunda IŞİD'e karşı ve (Beşşar) Esed'in askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise Türkiye, İdlib'de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor. Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin F-35 programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli. Türkiye sadece Suriye değil, tüm bölge için çok önemli bir müttefik." ifadelerin kullandı.