Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de Müslümanlara mesaj: Sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'deki programı kapsamında Türk, Soydaş ve Müslüman toplumuyla buluşmada konuşarak, "11 Eylül terör saldırılarının ardından sizler oldukça çetin bir sınav verdiniz. Türkiye olarak sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de Müslümanlara mesaj: Sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz
,
,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD'deki programı kapsamında Türk, Soydaş ve Müslüman toplumuyla buluşmada gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "11 Eylül terör saldırılarının ardından sizler oldukça çetin bir sınav verdiniz. Türkiye olarak sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM"

82 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının her birinin hasretini bugün bir kez daha New York'a taşıdık. Bu salonu dolduran tüm kardeşlerimize sevdanız muhabbetiniz için teşekkür ediyorum. Aynı şekilde bugün bizi kucaklayan ABD İslam Toplumu'na gönülden şükranlarımı sunuyorum. Kardeşlerim bizler birbirini Allah için seven burada sırf Allah'ın rızası için toplanan insanlarız. Pasaportlarımız ülkelerimiz ayrı olsa da yönümüz bir kıblemiz birdir.

"BİZLER ORTAK BİR TARİHİ YAŞIYORUZ"

Bizler hepimiz ortak bir medeniyeti ortak bir tarihi paylaşıyoruz. Bizim ortak tarihimizde Bağdat var Endülüs var. Bizim ortak tarihimizde tüm insanlığın yolunu ufkunu aydınlatan Biruniler, İbni Sinalar var.

"11 EYLÜL'DE ÇETİN BİR SINAV VERDİNİZ"

11 Eylül terör saldırılarının ardından sizler oldukça çetin bir sınav verdiniz. Başkalarının bizim için yazdığı acı reçeteleri takip etmekten kurtulamayız. Biz hakkımızı aramazsak biz onurumuzu savunmazsak kimse bize onları lütuf olarak vermeyecektir. Türkiye olarak sizlerin yanında olmayı sürdüreceğiz. Hiç kimse bizim binlerce yıllık kardeşliğimize leke süremez, kimse bizi bölemez. Kardeşlik hukukumuzu sürdürdüğümüz sürece hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir. Hakkımızı aramazsak, onurumuzu savunmazsak kimse bize onları lütuf olarak vermeyecektir.